Magicfinder kanal listesi yükleme programı kurulumu ve kullanımı

Magicfinder kanal listesi yükleme programı kurulumu ve kullanımı

Magicfinder uydu bulma cihazlarında Transponder, kanal listenizi “Magicfinder Loader” programı ile kolayca güncelleyebilirsiniz. Program bilgisayarın COM RS232 portu üzerinden yükleme yapmaktadır. Magicfinder Loader programının en güncel sürümünü Programlar sayfamızdan indirebilirsiniz. Kurulum ve kullanım hakkında hazırlanan videolar yazının devamındadır.

Yükleme programımız Magicfinder, Plus, Plus 2, Plus 3 Compass modelleri için kullanılabilir. Öncelikle indirdiğiniz “Magic-Finder-Loader.zip” dosyasını açınız içindeki “Magic-Finder-Loader.exe” dosyasını çalıştırınız. Kurulum aşağıdaki video da olduğu gibi bir kaç adımda yapılacaktır.

Kurulum sonunda ister “View tech6-icon.ico” butonuna tıklayarak ister masa üstünde beliren “Magic Finder Loader” simgesine tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz…

Magic Finder Loader kurulum videosu

Kurulum işlemini bitirdikten sonra programı açıyoruz COM port ayar bölümünü COM1 seçiyoruz (genelde masa üstü bilgisayarda COM port 1 olarak tanımlıdır)

Magicfinder cihazını açıyoruz (cihaz ana menüde olmalı) yükleme programında “Connect” butonuna tıklıyoruz sonra “UPLOAD” butonuna tıklıyoruz herhangi bir sorun yok ise yükleme göstergesi %100 olana kadar kanal listesi yüklenecek sonra “FINISH” yazısı belirecek artık cihazın bilgisayar bağlantısını kesip kulllanmaya başlayabilirsiniz.

Magic Finder Loader kullanım videosu

Programın bir diğer özelliği ise manuel frekans bilgisi girilebilmesidir. Değişen kanal bilgilerini düzenleyip Magicfinder cihazınıza yükleyebilirsiniz. Listede bulunan “+” simgelerine tıkladığınızda kanal isimleri frekans değerleri konumları görünecek bu bilgilerin üzerene tıkladığınızda düzenlenebilir hale gelecekler tüm değişiklikleri yaptıktan sonra yükleme yapabilirsiniz

Magic Finder Loader liste düzenleme videosu